Kalendarz imprez

Kalendarz wydarzeń na 2019 rok (w trakcie uzupełniania). Po wybraniu wydarzenia możliwy jest jego eksport m.in. do kalendarza Google, Outlooka i kalendarza Apple.
Maj
4
sob
Parada Parowozów Wolsztyn 2019
Maj 4@08:00 – 22:00
Parada Parowozów Wolsztyn 2019 @ Parowozownia Wolsztyn

XXVI Parada Parowozów odbędzie się w Wolsztynie, w sobotę 4 maja 2019 roku. Centralnym punktem imprezy będzie stacja kolejowa w Wolsztynie i Parowozownia. Oprócz parowozów z Wolsztyna zaprezentowane zostaną parowozy z z innych placówek. W latach poprzednich były to lokomotywy z Chabówki, Jaworzyny Śląskiej, Wrocławia, Czech, Niemiec, Luksemburga.

Organizatorami Parady Parowozów są: Parowozownia Wolsztyn, PKP CARGO i samorząd lokalny. „Parada Parowozów” w Wolsztynie jest organizowana od 1991 roku.

Szczegółowe informacje na temat Parady Parowozów i Wolsztyńskiej parowozowni na www.parowozy.com.pl

Lip
20
sob
Parowozjada (dzień pierwszy)
Lip 20@08:00 – 21:00
Parowozjada (dzień pierwszy) @ Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

„Parowozjada” to najważniejsze wydarzenie każdej edycji cyklu „Lato z Parowozami”. Główną atrakcją jest parada parowozów i zabytkowych składów pociągowych. Impreza ma charakter pikniku dla fanów kolei i całych rodzin.

Więcej we wpisie Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca»

Lip
21
nie
Parowozjada (dzień drugi)
Lip 21@08:00 – 16:00
Parowozjada (dzień drugi) @ Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

„Parowozjada” to najważniejsze wydarzenie każdej edycji „Lato z Parowozami”. Główną atrakcją jest parada parowozów i zabytkowych składów pociągowych. Impreza ma charakter pikniku dla fanów kolei i całych rodzin.

Więcej we wpisie Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca»