„Tajemnica parowozów”-weekend z cyklu „Lato z parowozami”

Kiedy:
4 Sierpień 2018 całodniowy
2018-08-04T00:00:00+02:00
2018-08-05T00:00:00+02:00
Gdzie:
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
34-720 Chabówka

„Tajemnice parowozów” to cykl weekendów tematycznych (4/5 sierpnia; 11/12 sierpnia; 25/26 sierpnia) odbywających się w ramach akcji „Lato z Parowozami”. Program obejmuje tematykę historyczną, historię kolei w Chabówce, lokalne atrakcje i folklor oraz informacje na temat PKP Cargo i roli jaką odgrywa jako mecenas zabytków kolejnictwa. Dla najmłodszych tradycyjnie przewidziano konkursy, gry i zabawy, słodycze, fotościankę, malowanie twarzy i wiele innych. Główną atrakcją będą przejazdy pociągiem retro z lokomotywą parową i zabytkowymi wagonami.

Organizator – PKP CARGO – postawił sobie za cel uświadomienie potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa poprzez zabawę i edukację.

Tegoroczny, czwarty z kolei cykl imprez „Lato z parowozami” zapoczątkował Dzień Dziecka w Skansenie w Chabówce. Pierwsze dwie edycje cyklu „Lato z parowozami” odbywały się w Skansenie w Chabówce oraz “Parowozowni Wolsztyn” (obecnie Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn). W 2017 roku do akcji włączyły się również parowozownie w Jarocinie i Skierniewicach (PSMK) oraz Stacja Muzeum w Warszawie (dawne Muzeum Kolejnictwa). W 2018 roku do akcji dołączył Skansen lokomotyw i urządzeń technicznych w Zduńskiej Woli.

We wszystkich placówkach przygotowano wyjątkowe spotkania nawiązujące do historii kolei. Program przewiduje m.in. poznanie specyfiki pracy kolejarzy, podróże pociągami zestawionymi z zabytkowym taborem kolejowym, konkursy, gry i zabawy. Najważniejszym wydarzeniem cyklu “Lato z parowozami” jest XIV Parowozjada w Chabówce zaplanowana na weekend 18/19.08.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *