Informacje praktyczne


Cennik i godziny otwarcia

Skansen jest otwarty przez cały tydzień w godzinach od 800 do 1500. Usługi przewodnickie są świadczone w dni robocze od 800 do 1430. Faktury wystawiane są w dni robocze od 700 do 1430. Wstęp wolny przysługuje pilotowi lub opiekunowi grupy; 2 opiekunom grup szkolnych lub przedszkolnych (pozostali opiekunowie-opłata wg cennika) i dzieciom do 2 roku życia. Bilet ulgowy kosztuje 4zł i przysługuje dzieciom pomiędzy 2 a 14 rokiem życia a także po okazaniu ważnej legitymacji młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia. Bilet normalny kosztuje 8zł. Przewodnik - dla grupy nie większej niż 35 osób: 40zł. Bilety specjalne: uprawniający do fotografowania: 10zł, uprawniający do filmowania amatorskiego: 25zł, uprawniający do filmowania profesjonalnego (celem publikacji): 200 zł Orientacyjny czas zwiedzania 1-1,5h. Skansen najlepiej zwiedzać w chłodne dni. Serwis parowozy.pl jest stroną prywatną i powyższy cennik nie stanowi oferty cenowej Skansenu.

Dane adresowe:

Zamówienia na pociągi retro:

Skansen Taboru Kolejowego Chabówka
34-720 Chabówka
tel. (0-18) 53-53-345, 53-53-378 (fax), tel. kom. +48 663-29-27-13.
g.sysiak@pkp-cargo.eu
Organizacja pociągów retro i wynajem taboru
informacje i uzgodnienia:
tel. (0-18) 53-53-143 (tel./fax), tel. TP S.A. 18 267-70-94.
m.panasiewicz@pkp-cargo.eu lub skansenchabowka@interia.pl
PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki
ul. Św. Huberta 11, 40-542 Katowice
tel. (0-32) 714-28-09
sekretariat.slaskodabrowski@pkp-cargo.eu
Uwaga: Komentarze, uwagi i pytania związane ze stroną www proszę kierować bezpośrednio na adres: milosz@parowozy.pl.

Dojazd do Skansenu


Dojazd z Rabki

Pociągiem-kilka połączeń ze stacji Rabka-Zdrój-proszę sprawdzić w rozkładzie. Skansen znajduje się ok 300m od stacji-należy kierować się w stronę Zakopanego.
Samochodem-należy cały czas kierować się na Zakopane. W Chabówce, pod wiaduktem kolejowym znajduje się oznakowany zjazd w prawo. Skansen będzie widoczny po lewej stronie.

Dojazd z Krakowa

Pociągiem-w Chabówce zatrzymują się wszystkie pociągi do Zakopanego, łącznie z pośpiesznymi i ekspresowymi-proszę sprawdzić w rozkładzie. Aby dojść do Skansenu, należy cofnąć się ze stacji Chabówka 300m w stronę Zakopanego. Czas przejazdu: 1h47min-2h30m
Samochodem-jadąc drogą nr 47 (zakopianką) należy skręcić w prawo (kierunek Skawa) na pierwszym zjeździe na dwupasmowym odcinku. Należy jechać w dół, przejechać pod małym wiaduktem kolejowym. Skansen będzie widoczny po prawej stronie. Jeżeli ten zjazd zauważymy za późno, należy skręcić w prawo na następnym (zaraz za wiaduktem; kierunek Rabka), na następnym skrzyżowaniu należy skręcić ponownie w prawo (kierunek Rabka). Po przejechaniu 100m należy skręcić w lewo (skrzyżowanie pod wiaduktem). Skansen będzie widoczny po lewej stronie.

Dojazd z Zakopanego:

Pociagiem-w Chabówce zatrzymują się wszystkie pociągi wyjeżdżające z Zakopanego, łącznie z pośpiesznymi i ekspresowymi-proszę sprawdzić w rozkładzie. Aby dojść do Skansenu, należy cofnąć się ze stacji Chabówka 300m w stronę Zakopanego. Czas przejazdu: 45min-1h05m
Samochodem-jadąc droga nr 47 (zakopianką) należy po przejechaniu 40km zjechać w kierunku Rabki. Na następnym skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem przejazdu należy skręcić w lewo (kierunek Zakopane/Czarny Dunajec). Następnie należy skręcić w pierwszy zjazd w prawo (pod wiaduktem). Skansen będzie widoczny po lewej stronie.


FERIE ZIMOWE-NOCLEGI W SKANSENIE
Strona główna | Historia Skansenu | Trakcja parowa | Trakcja spalinowa | Trakcja elektryczna | Wagony | Tabor specjalny | Przejazdy RETRO | Galeria | Modelarstwo | FAQ | Linki | Mapa strony
Noclegi | Informacje praktyczne | O stronie | e-mail
© Miłosz P. Mazurek 1998-2015
English version English version