Pociąg z Ty42-107 na jubileusz 170-lecia Wiedenki w Warszawie-fotorelacja

Jubileusz 170lecia kolei Warszawko-Wiedeńskiej odbył się 3 i 4 października 2015 roku w Warszawie. Kulminacyjnym punktem wydarzenia były przejazdy pociągu z parowozem i zabytkowymi wagonami. Skład złożony z parowozu Ty42-107 i zabytkowych wagonów zapewnił Skansen taboru kolejowego w Chabówce.

Parowóz był doskonale przygotowany, pogoda dopisała, tłumy Warszawiaków przyszły do Muzeum Kolejnictwa z dziećmi pokazać im „prawdziwą” lokomotywę. W budce parowozu zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o prezentowanej lokomotywie, otworzyć drzwiczki paleniska i donośnie zagwizdać. Do zwiedzenia budki ustawiła się spora kolejka rodzin z dziećmi.

Program oprócz przejazdów pociągami retro obejmował zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa, zabytkowego składu z parowozem, Salonki Bieruta, pociągu pancernego, wagonu motorowego SN 52, wagonu osobowego, w którym urządzono wystawę pt. „Pasażer relacji Warszawa-Wiedeń” poświęconą Władysławowi Reymontowi. Dodatkową atrakcją była „Iskrząca Noc”, czyli nocne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.

Fotografie opublikowano dzięki uprzejmości Autora ©Artur Szymański.