O stronie

O autorze

Autorem strony i fotografii (o ile nie zaznaczono inaczej) jest Miłosz Mazurek. Urodziłem się w Rabce-z okien mojego pokoju w domu w Rabce widzę linię kolejową Chabówka-Nowy Sącz. Interesuję się kolejnictwem, szczególnie zabytkową koleją. Moja pasja pochłania mnie od niemal 20 lat. Stronę na temat Skansenu w Chabówce założyłem 31 sierpnia 1998 roku, jest więc starsza niż wyszukiwarka google… Wraz z rozwojem Skansenu rozrosła się również moja strona internetowa. Obecnie mieszkam i pracuje w Krakowie. W poszukiwaniu parowozów zwiedziłem niemal całą Polskę, Chiny, Ukrainę i Kubę. Wielokrotnie współprowadziłem imprezę pn. „Parowozjada”.
Czekam na uwagi, komentarze i konstruktywną krytykę dotyczącą mojej strony www. Jeśli dysponujesz ciekawymi materiałami, które mogłyby znaleźć się na mojej stronie-proszę o kontakt-odpowiem na każdy list.

Kontakt z autorem strony/w sprawie wykorzystania materiałów

W kwestiach związanych z serwisem oraz w sprawie wykorzystania materiałów z niniejszego serwisu:
Miłosz P. Mazurek
e-mail: milosz@parowozy.pl

Podziękowania

Chciałbym złożyć podziękowanie osobom, których bezinteresowna pomoc umożliwiła mi stworzenie tej strony:
Grażyna Sysiak, Maciej Panasiewicz, Celina Janik, Adam Tomczyk, Zbigniew Gondek, Małgorzata Antolak, Marek Judka, Antoni Madej, Jan Knapczyk, Józef Łak, Paweł Mierosławski, Marcin Lis, Grzegorz Bytowski, Maciej Czapkiewicz, Piotr Kozłowski, Wojciech Lis, Artur Szymański, Adam Kliszcz, Michał Legutko, Aleksander Arciszewski, Leszek Biliński, Michał Smajdor, Tomasz Żakowski, Łukasz Alczewski, Patryk Farana, Ryszard Smulkowski, Dawid Frątczak, Zofia Mazurek (rysunki techniczne lokomotyw).

Prawa autorskie

Prawa autorskie do wszystkich fotografii należą do ich autorów i zostały umieszczone dzięki ich zgodzie. Wykorzystywanie fotografii ze strony www jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu.
Fotografie lotnicze i mapy topograficzne pochodzą z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego i zostały zamieszczone na podstawie Zezwolenia Marszałka Województwa Małopolskiego nr 11/2005.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.parowozy.pl nie może być powielana, reprodukowana lub kopiowana przy użyciu jakiejkolwiek techniki bez zgody Autora.

Informacje techniczne

Strona znajduje się na serwerze firmy Koti. Sprawdzono na najpopularniejszych przeglądarkach. System zarządzania treścią: WordPress z modyfikowanym motywem „museum” i zestawem „wtyczek” wspomagających.