Małopolskie Szlaki wracają po wakacjach [WOLNE MIEJSCA]

Po wakacjach wracają pociągi turystyczne organizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Adresatem przejazdów jest szerokie grono odbiorców a zabytkowe pociągi nie są jedyną atrakcją programu. Na niektóre przejazdy wciąż zostały bilety-warto już dziś dokonać rezerwacji. Rezerwacja jest możliwa na stronie www.kolejegalicyjskie.pl.

Wolne miejsca są dostępne m.in. na poniższe kursy:
1.10.2017 Pociąg retro na Kolejowym Szlaku Papieskim do Wadowic (z Chabówki)

11.11.2017 Pociąg wolności. Całodzienny przejazd Chabówka – Nowy Sącz – Chabówka. Możliwość powrotu autobusem z Chabówki do Nowego Sącza. Zabytkowy skład poprowadzi lokomotywa parowa OKz32-2 z 1934 roku. Oprócz przejazdu malowniczą linią kolejowaw programie znajdzie się zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego, prelekcje historyczne, zwiedzanie Skansenu w Chabówce. W cenie biletu ciepły poczęstunek. W przejeździe wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, w programie m.in. pojmanie wrogiego żołnierza przez legionistów Józefa Piłsudskiego podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej.

OKz32-2 z „Pociągiem Wolności”. 11.11.2016. Fot.: Szymon Jurkowski.

02.12.2017-Zimowy pociąg retro do Zakopanego. Całodzienny przejazd Chabówka – Zakopane – Chabówka historycznym składem z lokomotywą parowa OKz32-2. W pociągu dobra zabawa, koncert góralskiej kapeli na żywo, możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego. W programie oprócz przejazdu pociągiem atrakcyjną widokowo linią Chabówka-Zakopane przewidziano zwiedzanie Skansenu w Chabówce,  W ramach czasu wolnego w Zakopanem możliwość przejazdu koleją linową na Gubałówkę (ze zniżką za okazaniem biletu z pociągu), Aquaparku Antałówka (ze zniżką za okazaniem biletu z pociągu) lub zwiedzanie Zakopanego w grupach w towarzystwie przewodników PTTK.  W ramach biletu ciepły poczęstunek. Po powrocie do Chabówki grill na terenie skansenu przy góralskiej muzyce.

Zimowy pociąg retro do Zakopanego. 4.12.2016. Fot.: Wojciech Adamowski

03.12.2017-Kolejowa podróż ze Świętym Mikołajem. Dwa kursy Chabówka – Mszana Dolna – Chabówka z parowozem OKz32-2 z 1934 roku oraz składem historycznych wagonów. W programie zwiedzanie Skansenu w Chabówce, wizyta św. Mikołaja z niespodziankami, pamiątkowe zdjęcie przed jedynym w Polsce pomnikiem św. Mikołaja na placu dworcowym w Rabce-Zdrój, po powrocie do Chabówki grill na terenie skansenu (w ramach biletu).

Tegoroczna, trzecia edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej to przedsięwzięcie realizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Skansen w Chabówce udostępnia tabor wraz z obsługą na wszystkie przejazdy.

Więcej:


Na tytułowym zdjęciu OKz32-2 z „Pociągiem Wolności”. 11.11.2016. Fot.: Szymon Jurkowski zobacz więcej zdjęć»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *