28.05.2016-Anglikiem po Podkarpaciu

Aktualizacja: W związku ze zbyt małą liczbą chętnych przejazd „Anglikiem po Podkarpaciu” oraz „Pożegnanie ST43 na Bałajach” został odwołany.

W sobotę28 maja 2016 r. Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei zaprasza na przejazd „Anglikiem po Podkarpaciu”. Skład zapewni Skansen w Chabówce, będzie to lokomotywa elektryczna EU06-01, 2 wagony 101A + wagon salonowy serii Bwxz. Trasa przejazdu: Tarnobrzeg
– Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk (zmiana czoła pociągu) – Stalowa Wola Rozwadów – Tarnobrzeg.
Dzień wcześniej (27.05) ten sam skład wagonów z Chabówki pojedzie z pociągiem „Pożegnanie ST43 na Bałajach”. Pociąg relacji Rzeszów Główny – Munina – Hrebenne – Bełżec – Hrebenne – Munina – Rzeszów Główny poprowadzi należąca do PKP Cargo lokomotywa spalinowa serii ST43 (znajdująca się w Chabówce ST43-01 jest „zimnym eksponatem”).

Przejazd jest adresowany głównie do entuzjastów kolejnictwa, przewidziano fotostopy. Przewidywany koszt uczestnictwa to 200 zł za dzień od osoby (ostateczny koszt nie został jeszcze ustalony). Organizator zastrzega, że w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych impreza zostanie odwołana a w przypadku dużej ich liczby decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Więcej:

„Anglikiem po Podkarpaciu” i „Pożegnanie ST43 na Bałajach”