17.10.2015-Pociąg retro na otwarcie linii Kraków Główny–Kraków Lotnisko

W sobotę17.10.2015 na „Otwarcie linii Kraków Główny – Kraków Lotnisko” po nowo wybudowanej linii kolejowej pojedzie pociąg retro. Przejazd zostanie zorganizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Pociąg zostanie zestawiony z zabytkowym elektrowozem EU06-01 i zabytkowymi wagonami z lat 1960tych. Oprócz zabytkowego elektrowozu pojedzie jeszcze jedna lokomotywa-niespodzianka. Zabytkowy tabor i obsługę tradycyjnie zapewni Skansen taboru kolejowego w Chabówce-partner strategiczny projektu. Odjazd ze stacji Kraków Główny zaplanowano o godzinie 13:52, przyjazd do stacji Kraków Lotnisko 14:09. Odjazd w drogę powrotną o14:30, przyjazd do Krakowa Głównego o 14:47.

Będzie to niepowtarzalna okazja do przejażdżki pociągiem z lat 60tych. W składzie pociągu znajdzie się bowiem lokomotywa elektryczna EU06-01 z 1962 roku oraz wagony pasażerskie typu 101A stosowane w ruchu podmiejskim 50 lat temu.

-zachęca Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Bilety na przejazd pociągiem retro do wygrania w konkursach organizowanych przez Radio Kraków oraz w konkursie na profilu projektu na Facebooku:

Uwaga konkurs!Do wygrania podwójne bilety (dla dwóch osób) na przejazd pociągiem specjalnym w relacji Kraków Główny -…

Posted by Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej on 11 października 2015

Będzie to kolejny z przejazdów jakie w tym roku NSMK uruchomi w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Ostatnie tegoroczne pociągi retro pojadą w relacji Chabówka – Zakopane oraz Chabówka – Mszana Dolna.

Więcej: