10.10.2015-„Parowozem do Krynicy”

Już 10.10.2015 po malowniczej „Kryniczance” pojedzie pociąg retro „Parowozem do Krynicy” zorganizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Pociąg zostanie zestawiony z parowozem Ty42-107 i zabytkowymi wagonami. Zabytkowy tabor i obsługę zapewni Skansen taboru kolejowego w Chabówce-partner strategiczny projektu. Dzień wcześniej, 9 października zostanie uruchomiony pociąg dla uczniów sądeckich szkół, natomiast 10 października przejazd będzie ogólnodostępny. Odjazd ze stacji Nowy Sącz zaplanowano na 10:00, przyjazd do Krynicy na 13:00. W Krynicy zaplanowano dłuższą przerwę umożliwiajacą zwiedzanie głównych atrakcji uzdrowiska. Odjazd w drogę powrotną o16:30, przyjazd do Nowego Sącza o 18:52.

Przejazd ten, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Jest to atrakcja nie tylko do wąskiego grona entuzjastów kolejnictwa.

Program przejazdu obejmuje występy zespołów muzycznych na żywo, ciepły poczęstunek w ramach biletu, konkursy z nagrodami na pokładzie pociągu oraz wiele innych!

-zachęca Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Bilety na przejazd kosztują 39zł, można rezerwować na stronie projektu lub nabyć w kasie biletowej na dworcu w Nowym Sączu.

Nie będzie to ostatnie wydarzenie w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Kolejne przejazdy zaplanowano w relacji Kraków Główny – Kraków Balice, Chabówka – Zakopane oraz Chabówka – Mszana Dolna.

Więcej:

parowozem_do_krynicy_full

Komentarze do “10.10.2015-„Parowozem do Krynicy”

  1. Takie przejazdy to super pomysł. Byłem na wcześniejszym przejeździe do Krynicy-nie była to pierwsza moja impreza kolejowa, ale pierwsza z żoną i dzieckiem. Było warto! Wszyscy wrócili zachwyceni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *