Pociągi retro wracają po wakacjach [WOLNE MIEJSCA]

Wpis został zaktualizowany 4.12.2018

Po wakacjach wracają pociągi retro organizowane przez NSMK w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Przejazdy te adresowane są do szerokiego grona odbiorców a zabytkowe pociągi nie są jedyną atrakcją programu. Na niektóre przejazdy wciąż zostały bilety-warto już dziś dokonać rezerwacji. Rezerwacja jest możliwa na stronie www.kolejegalicyjskie.pl. Wolne miejsca są dostępne m.in. na poniższe kursy:

OKz32-2 z „Pociągiem Wolności”. 11.11.2016. Fot.: Szymon Jurkowski.

7.12.2018 Poznaj historię kolei – dwa krótkie (około 2 godziny) przejazdy Chabówka – Raba Wyżna / Chabówka – Rabka Zaryte (i z powrotem). Pociąg poprowadzi parowóz OKz32-2. W programie m.in. zwiedzanie Skansenu w Chabówce, wizyta św. Mikołaja, lekcja muzealna na świeżym powietrzu. W cenie biletu poczęstunek dla każdego pasażera

8.12.2018 Zimowy pociąg retro do Zakopanegocałodzienny przejazd pociągiem z parowozem OKz32-2 w relacji Chabówka – Nowy Targ – Zakopane (i z powrotem). Zestawienie nie jest przypadkowe – parowozy OKz32-2 zostały zbudowane z myślą o obsłudze linii kolejowej do Zakopanego. W składzie pociągu znajdą się wagony z dwudziestolecia międzywojennego oraz wagon barowy. Program obejmie m.in. zwiedzanie Skansenu w Chabówce (opcjonalne, wstęp ulgowy), koncert góralskiej kapeli, ciepły poczęstunek dla każdego uczestnika przejazdu w ramach biletu. W Zakopanem możliwość skorzystania z przejazdu koleją linową na Gubałówkę , Aquaparku Antałówka obok dworca kolejowego oraz zwiedzania Zakopanego z przewodnikiem PTTK. Brak wolnych miejsc – możliwy jest zapis na listę rezerwową.

Pociąg retro do Zakopanego. Fot.: Piotr Skucha.

9.12.2018 Mikołaj z parowozem – dwa krótkie (około 2 godziny) przejazdy na trasie Chabówka – Mszana Dolna (i z powrotem). Skład z parowozem OKz32-2 i zabytkowymi wagonami. W programie m.in. zwiedzanie Skansenu w Chabówce (wstęp ulgowy dla pasażerów pociągu), wizyta św. Mikołaja, pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem św. Mikołaja na placu dworcowym w Rabce-Zdrój.

TKt48-191 prowadzi pociąg „Kolejowa podróż ze Świętym Mikołajem”. 3.12.2017. Fot.: Szymon Jurkowski.

Tegoroczna, czwarta edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej to przedsięwzięcie realizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK). Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Skansen taboru kolejowego w Chabówce wypożycza tabor wraz z obsługą na wszystkie przejazdy.

Więcej:

 

Komentarze do “Pociągi retro wracają po wakacjach [WOLNE MIEJSCA]

  1. Bardzo podoba mi się pomysł przypominania i prezentowania dawnego taboru kolejowego, mam w pamięci takie pociągi, kiedy w niedzielę jeździliśmy z rodzicami do lasu, bo samochodu nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *