21.05.2016-Sputnikiem z Towosem na Zakopiance

W związku ze zbyt małą liczbą chętnych przejazd „Sputnikiem z Towosem na Zakopiance” został odwołany.

W sobotę 21 maja 2016 r. Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na przejazd „Sputnikiem z Towosem na Zakopiance”. Wagony zapewni Skansen w Chabówce, będą to 2 Ryflaki + węglarka 2-osiowa + kryty 1K + cysterna DEC + kryty brankard. Wagony towarowe będą doczepione na odcinku Sucha Beskidzka-Nowy Targ. Trasa przejazdu: Kraków Płaszów – Zakopane oraz Zakopane – Chabówka.

Przejazd jest adresowany do entuzjastów kolejnictwa, przewidziano liczne fotostopy. Koszt uczestnictwa to 210 zł za dzień od osoby w przedpłacie do 7 maja 2016. Po tym terminie oraz w dniu imprezy 250zł. Osoby „goniące” skład pociągu samochodem proszone są o uiszczenie połowy stawki normalnej płatnej w dniu imprezy tj. 125zł za osobę. W takim przypadku prosimy o zgłoszenie się do organizatorów w trakcie trwania imprezy. Organizator zastrzega, że w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych impreza zostanie odwołana.
ET21-631 i zabytkowe wagony z Chabówki z pociągiem „Kociołkiem” i „Sputnikiem” po Małopolsce i Podkarpaciu’2015. Fot.: Szymon Jurkowski.
ET21-631 i zabytkowe wagony z Chabówki z pociągiem „Kociołkiem” i „Sputnikiem” po Małopolsce i Podkarpaciu’2015. Fot.: Szymon Jurkowski.

Nie będzie to pierwszy przejazd organizowany przez SMK z taborem z Chabówki. Niemal rok wcześniej, 25 i 26 lipca 2015 miał miejsce przejazd m.in. z lokomotywą spalinową SP42-260.

Więcej:

Jeden komentarz do “21.05.2016-Sputnikiem z Towosem na Zakopiance

  1. osoby „goniące” samochodem 125 zł ????????????
    chcecie żeby sie ktoś śmiechem zadławił??
    chciałbym zobaczyć jak usiłujecie to ode mnie wyegzekwować…….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *