Parowozjada 2019 Fot Adam Kupniewski

2021 rok bez „Lindy on Track” i „Kolej na Wawer”. A „Parowozjada”?

We wcześniejszych wpisach informowałem o uruchomieniu wakacyjnych pociągów retro Chabówka-Kasina Wielka oraz przejazdów turystycznych z cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wspomniane pociągi kursują zgodnie z planem.

W poprzednich latach kalendarz wydarzeń był jednak znacznie bogatszy. Kolej na Wawer, Lindy on Track i przede wszystkim Parowozjada wpisały się na stałe w kalendarz imprez kolejowych. Aktualna sytuacja zmusiła jednak organizatorów do zmiany tegorocznych planów.

Kolej na Wawer 2021

W 2021 roku impreza pn. „Kolej na Wawer” nie jest planowana.

Ol12
Ol12-7 z pociągiem specjalnym „Kolej na Wawer” uruchomionym z okazji otwarcia wawerskiego centrum kultury. Fot.: Artur Szymański.

Lindy on Track 2021

Festiwal „Lindy on Track” połączony z przejazdem pociągu z parowozem w tym roku również nie zostanie zorganizowany. Brak tej imprezy nie jest jednak związany z COVID-19. W 2019 roku w związku z pracami torowymi festiwal się nie odbył. Los festiwalu w 2020 został przesądzony na długo przed pandemią. Plany na 2020 przekreśliły prace torowe. Ciągnące się prace torowe uniemożliwiły organizację Festiwalu również w roku bieżącym. Organizatorzy będą jednak się starać reaktywować Festiwal w kolejnych latach. Trzymajmy kciuki!

Lindy on Track’2015. Fot.: Mirosław Jąkała / Materiały Organizatora.

Parowozjada 2021

Ostatnie oficjalne stanowisko PKP Cargo z maja brzmiało

Zamykamy ostatnie ustalenia w sprawie Parowozjady

od tego czasu zapanowała cisza. Szanse na organizacje imprezy w tym roku coraz bardziej maleją…

Parowozjada 2019 Fot Adam Kupniewski
Prezentacje składów pociągów podczas Parowozjady 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *