06.12.2015-Mikołajki z parowozem

W niedzielę 6.12.2015 zostaną zorganizowane Mikołajki z parowozem w ramach których pojadą aż dwa pociągi retro Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Przejazdy zostaną zorganizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Zagórz - Łupków 1.02.2000. Fot. Łukasz Alczewski.
Fot. Łukasz Alczewski.

Pociągi zostaną zestawione z parowozu TKt48-191 i czterech zabytkowymi wagonów pasażerskich z lat 1920 – 1935 serii Bi, Ci, Gmhx. Zabytkowy tabor i obsługę tradycyjnie zapewni Skansen taboru kolejowego w Chabówce-partner strategiczny projektu. Odjazd ze stacji Chabówka zaplanowano o godzinie 10:20 (drugi kurs o 14:00). Na stacji Mszana Dolna zaplanowano 10 minutowy postój. Podczas przejazdu Organizatorzy zaplanowali słodki poczęstunek na powitanie (w ramach biletu). W rolę konduktora wcieli Święty Mikołaj. Najmłodsi i nieco starsi otrzymają drobne upominki. Podczas postoju na stacji Rabka – Zdrój zaplanowano wspólne zdjęcie uczestników pod jedynym w Polsce pomnikiem Świętego Mikołaja. W Mszanie Dolnej zabytkowa nastawnia z 1886 roku zostanie udostępniona zwiedzającym. Przyjazd pociągu powrotnego do Chabówki około 13:00 (drugi kurs około 15:40). Po przyjeździe do Chabówki pasażerowie będą mieli możliwość zwiedzania ekspozycji Skansenu taboru kolejowego w Chabówce. Na terenie Skansenu zaplanowano ognisko oraz ciepłe napoje.

reawre
Fot. Miłosz Mazurek.
Bilety na przejazd w promocyjnej cenie 10zł można zarezerwować na stronie projektu lub nabyć w kasie biletowej na dworcu w Nowym Sączu. Bilety można będzie też wygrać w konkursach organizowanych przez Radio Kraków oraz w konkursie na profilu projektu na Facebooku.

 

Będzie to ostatni w tym roku przejazd z cyklu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Więcej:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *