NSMK otrzyma 200.000zł na organizacje przejazdów retro!

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei otrzyma dotację m.in. na organizację przejazdów retro. Stowarzyszenie jest organizatorem takich wydarzeń jak coroczny przejazd „Kolej na majówkę” z Nowego Sącza do Chabówki, dwóch tegorocznych przejazdów z Chabówki do Zakopanego („zimowy” i „wiosenny” pociąg do Zakopanego) oraz opiekunem parowozu Ty2-29. Na mocy uchwały nr 630/15 Zarządu Województwa Małopolskiego Stowarzyszenie otrzyma dotację na realizację zadania polegającego przede wszystkim na uruchamianiu przejazdów pociągami retro na terenie województwa małopolskiego do końca roku 2015. Kwota dotacji, jaką otrzyma Stowarzyszenie to 200.000zł.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei powstało w 2007 roku jako grupa pasjonatów kolei. W 2008 roku nieformalna jeszcze grupa zorganizowała po raz pierwszy Dni Techniki Kolejowej w Nowym Sączu, a także współorganizowała Małopolski Pociąg do Przyjemności. Od 2009 roku Stowarzyszenie opiekuje się Izbą Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego. Od 2011 roku zajmuje się także organizacją przejazdów pociągami retro malowniczą trasą Galicyjskiej Kolei Transwersalnej na odcinku z Nowego Sącza do Chabówki.

Źródło: Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Komentarze do “NSMK otrzyma 200.000zł na organizacje przejazdów retro!

  1. Cieszy mnie to bardzo i gratuluję starań i pomysłów na zachowanie dla potomnych tak cennego dziedzictwa jakim są parowozy. Chcemy stworzyć coś podobnego w Wolsztynie przy Parowozowni i zawiązać stowarzyszenie.

  2. Nareszcie dostrzeżono potencjał linii i Skansenu w wymiarze turystycznym. Ogromnie cieszy ten sukces. To dobra wiadomość nie tylko dla NSMK i turystów ale również dla Skansenu i całego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *