5.07.2015-„Pociąg do śpiewania” zainauguruje projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza na przejazd pociągiem turystycznym, inaugurującym projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Skład złożony z zabytkowej lokomotywy spalinowej SP42-260 oraz wagonów (typu Bhixt z lat 60. oraz przedwojennego Bhuxz z 1939 roku) odjedzie z Nowego Sącza do Kasiny Wielkiej. Na stacji końcowej odbędzie się impreza plenerowa – Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej zorganizowana przez Lokomotywę – Koalicję Kolei Galicyjskiej oraz akcję Odkryj Beskid Wyspowy.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” będzie realizowany dzięki dotacji, jaką otrzymało Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Kwotę 200.000zł stowarzyszenie spożytkuje do końca roku na 10 kursów pociągów retro. Powstanie produkt turystyczny przyciągający turystów z całego świata.

W czasie jazdy przewidziano między innymi:
– pikniki na stacjach Męcina (poczęstunek – drugie śniadanie) i Dobra (regionalny posiłek na ciepło) – atrakcje kulinarne w ramach biletu,
– udział przewodników PTTK, którzy w każdym wagonie opowiedzą o ciekawostkach turystycznych i historycznych na trasie przejazdu,
– udział animatorów w historycznych strojach,
– dostępny w pociągu przedział barowy (kawa/herbata, przekąski),
– prezentację programu przejazdów turystycznych z parowozami w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” do końca 2015 roku,
– imprezę plenerową – Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej zorganizowana przez Lokomotywę – Koalicję Kolei Galicyjskiej oraz akcję Odkryj Beskid Wyspowy.
– podczas postoju w Kasinie Wielkiej możliwość skorzystania z przejazdu koleją krzesełkową na Śnieżnicę (stacja w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego). Dla uczestników imprezy przejazd zniżkowy.

Bilety można zamawiać przez specjalny formularz od 12 czerwca (najbliższy piątek) od godziny 18:00 na stronie internetowej www.nsmk.pl.

Więcej informacji na stronie Organizatora.

„Pociąg do śpiewania”

Komentarze do “5.07.2015-„Pociąg do śpiewania” zainauguruje projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”

  1. Oby więcej takich imprez. Docelowo należy z powrotem uruchomić komunikację kolejową z Nowego Sącza do Chabówki .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *