Pociągi retro ruszają w wakacje

Pociągi retro z parowozem…

W soboty i niedziele lipca pojadą dwa pociągi retro z parowozem Chabówka-Mszana Dolna-Chabówka.
W sierpniu pociągi z parowozem pojadą w przedłużonej relacji Chabówka-Kasina Wielka-Chabówka. Kursy uruchomi własnym sumptem Skansen w Chabówce. Bilety będą do nabycia u obsługi pociągu, bez rezerwacji miejsc. Zobacz rozkłady jazdy».

…i z „dieslem”

W niedziele w lipcu i sierpniu będzie kursował pociąg „Transwersalny” Nowy Sącz-Chabówka-Nowy Sącz. Zabytkowe wagony poprowadzi lokomotywa spalinowa w historycznym malowaniu. Kursy te odbędą się pod szyldem „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” a zostaną uruchomione przez Skansen w Chabówce (PKP Cargo). Sprzedaż biletów i wsparcie organizacyjne zapewni Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK). Na przejazdy „Transwersalnym” obowiązuje rezerwacja za pośrednictwem strony www.kolejegalicyjskie.pl.

Pociąg retro z lokomotywą spalinową. Fot.: Szymon Jurkowski.

Kursy mimo braku dotacji

NSMK ubiegało się o dotację w konkursie „Małopolska Gościnna” organizowanym przez Województwo Małopolskiego. W latach 2015-2019 przekazano wsparcie w łącznej kwocie 1.730.000zł. W tegorocznym konkursie przewidziano dofinansowanie Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej na poziomie 350.000zł. W myśl uchwały Nr 770/20 Zarządu Województwa Małopolskiego z 28 maja 2020r dotacja nie zostanie udzielona. Powodem „obcięcia” finansowania jest zła sytuacja finansowa samorządów. Mimo ograniczenia dotacji pomocną dłoń wyciągnęło PKP Cargo w którego strukturach znajduje się Skansen. Wzięło na siebie ciężar finansowy kursów Transwersalnego. Dzięki temu pociągi pod szyldem Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej wyruszą w tym roku na tory.

Dodatkowe kursy

Organizatorzy nie wykluczają uruchomienia jeszcze kilku dodatkowych kursów. Wszystko będzie zależało przede wszystkim od sytuacji epidemicznej.

Komentarze do “Pociągi retro ruszają w wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *