Pociągi retro z wysoką dotacją

Uchwałą nr 29/17 z 12 stycznia 2017 r. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2017 roku pn. „Małopolska Gościnna”. Na realizację zadań w ramach Konkursu w 2017 roku przeznaczono ogółem 1.309.972zł z tego 400.000zł na trzecią edycję projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Tegoroczna dotacja jest rekordowa-w poprzednich latach wsparcie wyniosło odpowiednio 380.000zł (2016) i 200.000zł (2015). Zgodnie z założeniami konkursu w okresie od 1 kwietnia do 15 grudnia zostanie uruchomionych co najmniej 21 turystycznych przejazdów kolejowych.

Ty42-107 z pociągiem Chabówka-Kasina Wielka. Fot.: Szymon Jurkowski.

Regulamin konkursu zakłada organizację turystycznych przejazdów kolejowych, biletowanych, odpłatnych, skierowanych do turystów odwiedzających region i mieszkańców Małopolski. Każdemu przejazdowi towarzyszyć będzie program aktywizujący dla uczestników (program artystyczno – kulturalny, edukacyjny, zwiedzanie atrakcji z przewodnikiem itp).

SP42-260 z pociągiem „Transwersalny” Nowy Sącz-Chabówka. Fot.: Szymon Jurkowski.

Przejazdom towarzyszyć będzie akcja promocyjna. Przejazdy stanowić będą samodzielne atrakcje turystyczne (do 60% całkowitej liczby kursów) lub będą towarzyszyć innym wydarzeniom. Zarząd Województwa rekomenduje połączenie przejazdów z obchodami 400 – lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej i 250 – lecia lokacji Andrychowa.
Regulamin konkursu zakłada przejazdy przez co najmniej 5 miejscowości będących stolicami powiatów małopolskich (w praktyce może to być Bochnia, Brzesko, Chrzanów, Gorlice, Kraków, Limanowa, Miechów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Tarnów, Zakopane, Wadowice i Wieliczka) oraz w miarę możliwości przez teren samorządów które zadeklarowały chęć współpracy przy projekcie (Gromnik, Pleśna, Biecz, Gorlice, Tuchów, Tarnów, Ciężkowice, Piwniczna Zdrój).

Pociąg retro na Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej. 26.06.2016. Fot. Szymon Jurkowski.

Beneficjentem dwóch poprzednich edycji było Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK), posiadające długoletnie doświadczenie w organizacji pociągów retro. Pociągi retro uruchamiane przez NSMK cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór operatora trzeciej edycji projektu nastąpi do 4 kwietnia 2016r w formie uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego.

Fotorelacje z przejazdów w ramach zeszłorocznej edycji:

Więcej:

Komentarze do “Pociągi retro z wysoką dotacją

  1. Witam , gratuluję inicjatywy 🙂 ale sądzę, że optymalny termin ważności zadania winien być do np. 30.03.2018 chodzi o objęcie przejazdami najpiekniejszej pory roku w górach – zimy. Jeden przejazd grudniowy to skromnie. Życzę powodzenia i Pozdrawiam.

  2. Przepraszam a gdzie są samorządy Muszyny czy Krynicy ?? Czy te samorządy się nie włączają w organizację Pociągu Retro ??

    • Wymienione samorządy zadeklarowały chęć współpracy na etapie konkursu. Mogą się oczywiście włączyć na etapie realizacji. Więcej będzie wiadomo jak zostanie rozstrzygnięty konkurs.

  3. To chyba najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia 🙂 Trzymam kciuki za NSMK, oni już nie raz pokazali, że umieją robić pociągi które przyciągają tłumy. Prawdziwi Pasjonaci którzy wkładają to całe swoje serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *