Pociągi retro z wysoką dotacją

Uchwałą nr 29/17 z 12 stycznia 2017 r. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2017 roku pn. „Małopolska Gościnna”. Na realizację zadań w ramach Konkursu w 2017 roku przeznaczono ogółem 1.309.972zł z tego 400.000zł na trzecią edycję projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Tegoroczna dotacja jest rekordowa-w poprzednich latach wsparcie wyniosło odpowiednio 380.000zł (2016) i 200.000zł (2015). Zgodnie z założeniami konkursu w okresie od 1 kwietnia do 15 grudnia zostanie uruchomionych co najmniej 21 turystycznych przejazdów kolejowych.

Ty42-107 z pociągiem Chabówka-Kasina Wielka. Fot.: Szymon Jurkowski.

Regulamin konkursu zakłada organizację turystycznych przejazdów kolejowych, biletowanych, odpłatnych, skierowanych do turystów odwiedzających region i mieszkańców Małopolski. Każdemu przejazdowi towarzyszyć będzie program aktywizujący dla uczestników (program artystyczno – kulturalny, edukacyjny, zwiedzanie atrakcji z przewodnikiem itp).

SP42-260 z pociągiem „Transwersalny” Nowy Sącz-Chabówka. Fot.: Szymon Jurkowski.

Przejazdom towarzyszyć będzie akcja promocyjna. Przejazdy stanowić będą samodzielne atrakcje turystyczne (do 60% całkowitej liczby kursów) lub będą towarzyszyć innym wydarzeniom. Zarząd Województwa rekomenduje połączenie przejazdów z obchodami 400 – lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej i 250 – lecia lokacji Andrychowa.
Regulamin konkursu zakłada przejazdy przez co najmniej 5 miejscowości będących stolicami powiatów małopolskich (w praktyce może to być Bochnia, Brzesko, Chrzanów, Gorlice, Kraków, Limanowa, Miechów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Tarnów, Zakopane, Wadowice i Wieliczka) oraz w miarę możliwości przez teren samorządów które zadeklarowały chęć współpracy przy projekcie (Gromnik, Pleśna, Biecz, Gorlice, Tuchów, Tarnów, Ciężkowice, Piwniczna Zdrój).

Pociąg retro na Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej. 26.06.2016. Fot. Szymon Jurkowski.

Beneficjentem dwóch poprzednich edycji było Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK), posiadające długoletnie doświadczenie w organizacji pociągów retro. Pociągi retro uruchamiane przez NSMK cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór operatora trzeciej edycji projektu nastąpi do 4 kwietnia 2016r w formie uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego.

Fotorelacje z przejazdów w ramach zeszłorocznej edycji:

Więcej:

Komentarze do “Pociągi retro z wysoką dotacją

  1. Witam , gratuluję inicjatywy 🙂 ale sądzę, że optymalny termin ważności zadania winien być do np. 30.03.2018 chodzi o objęcie przejazdami najpiekniejszej pory roku w górach – zimy. Jeden przejazd grudniowy to skromnie. Życzę powodzenia i Pozdrawiam.

  2. Przepraszam a gdzie są samorządy Muszyny czy Krynicy ?? Czy te samorządy się nie włączają w organizację Pociągu Retro ??

    • Wymienione samorządy zadeklarowały chęć współpracy na etapie konkursu. Mogą się oczywiście włączyć na etapie realizacji. Więcej będzie wiadomo jak zostanie rozstrzygnięty konkurs.

  3. To chyba najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia 🙂 Trzymam kciuki za NSMK, oni już nie raz pokazali, że umieją robić pociągi które przyciągają tłumy. Prawdziwi Pasjonaci którzy wkładają to całe swoje serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *