Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – rusza rezerwacja

12 marca o godzinie 20:00 na stronie www.kolejegalicyjskie.pl ruszy rezerwacja na przejazdy w ramach czwartej edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. W tym roku na turystów czeka 46 kursów po najurokliwszych zakątkach Małopolski. Pociągi retro odwiedzą takie miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane. Przejazdy zorganizuje Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK). Tabor wraz z obsługą zapewni Skansen w Chabówce. Przejazdy odbędą się dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Na tegoroczną, czwartą edycję, województwo przeznaczy 400.000zł – tyle samo co w roku poprzednim. W poprzednich latach dotacja wyniosła 380.000zł (2016) i 200.000zł (2015).

Pociąg retro na Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej. 26.06.2016. Fot. Szymon Jurkowski.

Tradycyjnie już program adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Przewidziano atrakcje nie tylko dla wąskiego grona entuzjastów kolejnictwa. Program będzie obejmował m.in. występy zespołów muzycznych na żywo, poczęstunki, konkursy z nagrodami oraz wiele innych.
Nie będą to jedyne przejazdy w tym roku-kilkadziesiąt wakacyjnych kursów uruchomi PKP Cargo w którego strukturach znajduje się Skansen.

Więcej:

Fotorelacje z przejazdów w ramach poprzednich edycji:

Komentarze do “Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – rusza rezerwacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *