Pociągi retro z lotu ptaka

W sierpniu mieliśmy przyjemność pokazać Wam linię Chabówka Nowy Sącz z perspektywy maszynisty. Dziś zmieniamy punkt widzenia – w galerii video wśród polecanych filmów znalazł się film nakręcony z lotu ptaka. Jan Zych sfilmował dronem kursujące po linii 104 pociągi turystyczne. Zapraszamy do oglądania.

Linia Chabówka-Nowy Sącz należy do najatrakcyjniejszych widokowo linii w Polsce. W ostatnich latach dominuje na niej ruch turystyczny, prowadzony głównie w okresie wakacyjnym. Na filmie z lotu ptaka zobaczyć można pociągi z parowozem relacji Chabówka-Kasina Wielka-Chabówka. Nie zabrakło również pociągu „Transwersalnego” relacji Nowy Sącz-Chabówka-Nowy Sącz z lokomotywą spalinową. Zobaczyć możemy m.in. manewry na stacji w Mszanie Dolnej, odcinek pomiędzy przystankami Raba Niżna a Mszana Dolna Marki, mosty na Mszance i Rabie.

PKP PLK planuje modernizację linii. Podniesiona ma zostać prędkość przejazdu. Linia straci jednak bezpowrotnie swój zabytkowy charakter. Cieszy więc, że jej aktualny, historyczny przebieg został „nakręcony z drona”.

Bezpośredni odnośnik do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HcIsOIYnkCU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *