Linia Chabówka-Nowy Sącz w deszczowej scenerii

Modernizacja linii nr 104 Chabówka-Nowy Sącz zbliża się wielkimi krokami. Podniesiona zostanie prędkość przejazdu. Odbędzie się to kosztem jej zabytkowego charakteru. Obecnie na linii prowadzony jest okazjonalny ruch turystyczny i towarowy. Nadchodząca modernizacja skłoniła nas do udokumentowania dotychczasowego, zabytkowego charakteru linii. Pomysł zrealizowaliśmy poprzez nagranie filmu z perspektywy maszynisty pociągu (tzw. film cabview). Okazją do nagrania był przejazd pociągu „Transwersalny” realizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Kamera została umieszczona na pomoście lokomotywy spalinowej. Pociąg „Transwersalny” kursuje w relacji Nowy Sącz-Chabówka-Nowy Sącz z lokomotywą spalinową. Nagranie zrealizowaliśmy w 2019 roku i wkrótce potem zaprezentowaliśmy pierwszą część, czyli przejazd z Nowego Sącza do Chabówki. Przejazd powrotny również został nagrany, jednak deszczowa pogoda skłoniła nas do powtórzenia ujęć. Perspektywa ponownego nagrania się oddala, więc już teraz pokażemy Wam linię w deszczowej scenerii. Film jest dostępny w jakości 4K. Zapraszamy do oglądania.

Chabówka-Nowy Sącz

Zdjęcia i montaż-Mateusz Janica, współpraca-Łukasz Wideł (Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej/NSMK), Miłosz Mazurek (parowozy.pl).

Nowy Sącz-Chabówka (pierwsza część)

Nagrania filmowe umieszczamy od 2015 roku na kanale YouTube „Koleją z Mateuszem”. Więcej o naszej współpracy przeczytacie we wpisie Filmy z taborem z Chabówki dostępne na YouTube. „Specjalizacja” kanału to nagrania cabview – nagrania z perspektywy maszynisty pociągu. Od początku naszej współpracy planowaliśmy nakręcenie tego typu filmu na linii 104 Chabówka-Nowy Sącz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *