Orient Express – konkurs z nagrodami

Konkurs został zakończony.

Orient Express to prawdziwa legenda. Tysiące kilometrów żelaznego szlaku. Obiekt marzeń, symbol luksusu i bogactwa. Już 17 października polska premiera najnowszej książki Torbjørn’a Færøvik’a „Orient Express. Świat z okien najsłynniejszego pociągu” w przekładzie Anny Kurek. Norweski pisarz zabiera czytelnika w podróż współczesnym Orient Expressem. Podróż rozpoczyna wiosną w Londynie. Przez dwa miesiące odwiedza dwanaście krajów i dwadzieścia dwa miasta – w tym Rumunię i Bułgarię, Paryż i Samarkandę.

Jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników dalekich wypraw ale każdego, kto chciałby poznać sekrety kultowego pociągu. Najważniejsze to mieć dobrego przewodnika. Patronami medialnymi polskiego wydania są National Geographic Traveler, parowozy.pl, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej, CzytamRecenzuję.pl, Wspieraj Kulturę i Podróż.

Z okazji polskiej premiery książki i dwudziestej rocznicy publikacji strony www.parowozy.pl wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są książki „Orient Express. Świat z okien najsłynniejszego pociągu”.

Pytania i wyniki:

  1. W którym roku zbudowano najstarszy zachowany parowóz w Polsce?Odpowiedź: Najstarszy zachowany parowóz w Polsce został zbudowany w 1877 roku. Do służby wszedł rok później, stąd niektóre źródła jako rok budowy podają (błędnie) 1878 rok. Prawidłowej odpowiedzi, równocześnie udzielili Panowie Tadeusz Florczyk i Krzysztof Łopata.
  2. Który z czynnych parowozów najdłużej znajduje się w Chabówce? Odpowiedź: Wśród czynnych parowozów najdłużej w Chabówce znajduje się Ty2-911. Stacjonuje w niej nieprzerwanie od 1947 roku! Na to pytanie, zamieszczone na stronie www.parowozy.pl jako pierwsza odpowiedziała Pani Agnieszka Kasza.
  3. Jaka jest najstarsza, wciąż aktualizowana (ostatnia aktualizacja nie wcześniej niż pół roku temu) polskojęzyczna strona o tematyce kolejowej? Odpowiedź: Najstarszą, nadal aktualizowaną polskojęzyczną stroną kolejową jest www.parowozy.com.pl „Parowozy z Wolsztyna”. Wojciech Lis założył ją w 1997 roku. Jako pierwszy prawidłowo odpowiedział Paweł Stobiński.
  4. W latach 1980 tych dwa parowozy podano eksperymentalnej przebudowie. Jeden z nich obecnie znajduje się w Chabówce. Jaki to parowóz? Odpowiedź: W latach 1980tych parowozy Ty2-953 i Ty2-1285 zmodernizowano, montując m.in. mechaniczny podajnik węgla. Ty2-953 znajduje się w Skansenie w Chabówce. Pierwszy prawidłowo odpowiedział Michał Świątek.
  5.  Cofnijmy się do lat 1990tych. Jaki numer telefoniczny pozwalał na połączenie z Internetem przez modem telefoniczny? Odpowiedź: W latach 1990tych aby połączyć się z Internetem przez modem telefoniczny należało wybrać numer 0 20 21 22*. Jako pierwszy prawidłowo odpowiedział Emil Sobiech.
   *oprócz wspomnianego numeru funkcjonowały również inne, w zależności od operatora.
  6. Jak nazywa się utworzona z inicjatywy PKP Cargo Fundacja, której statutowe cele obejmują m.in. propagowanie wiedzy historycznej o kolejnictwie? Odpowiedź: Fundacja Era Parowozów. parowozy.pl udostępnił(a) post. Jako pierwszy prawidłowo odpowiedział Adrian Litwin
  7. Jakie parowozy z Chabówki prowadziły ostatnio pociąg w trakcji podwójnej? Odpowiedź: Ostatni pociąg w trakcji podwójnej prowadziły Ty2-911 i Ty42-107. Był to przejazd Chabówka-Zakopana-Chabówka. Pierwszy prawidłowo na pytanie konkursowe odpowiedział Jakub Baziów.
  8. Jaka była łączna kwota dofinansowania wszystkich edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej ? Odpowiedź: 1.380.000 zł. Pierwszy prawidłowo na pytanie konkursowe odpowiedział Adrian Cieślik.

Regulamin konkursu Orient Express

Organizator i Fundator

1. Organizatorem konkursu jest serwis parowozy.pl .
2. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
3. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Poznańskie.
4. Konkurs odbywa się na profilu https://www.facebook.com/parowozypl .

Warunki udziału w konkursie

5. Do wzięcia udziału w konkursie na profilu https://www.facebook.com/parowozypl niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Facebook i adresu korespondencyjnego w Polsce. Do wzięcia udziału w konkursie na stronie http://www.parowozy.pl niezbędne jest posiadanie adresu e-mail i adresu korespondencyjnego w Polsce.
6. Koniecznym warunkiem udziału w konkursie na Facebook’u jest posiadanie profilu z prawdziwymi danymi osobowymi.
7. W konkursie wziąć udział mogą wyłącznie osoby mające ukończone 18 lat. Osoby w wieku 13-18lat mogą wziąć udział w konkursie za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.
8. W celu realizacji wysyłki nagród niezbędne jest udostępnienie niezbędnych danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest serwis parowozy.pl. Na potrzeby wysyłki przetwarzane będą dane niezbędne do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres, nr telefonu). Dane te zostaną udostępnione Wydawnictwu Poznańskiemu w celu realizacji wysyłki

Sposób przeprowadzania konkursu i nagrody

9. Szóste pytanie konkursowe zostanie opublikowane na Facebooku w środę 12 grudnia 2018 o godzinie 16:00.
10. Sposób udzielania odpowiedzi zostanie określony wraz z pytaniem konkursowym.
11. Pierwsza prawidłowa odpowiedź na każde pytanie (decyduje czas serwera) zostanie nagrodzona książką “Orient Express. Świat z okien najsłynniejszego pociągu”.
12. Zwycięzca zostanie podany w ciągu 24 godzin od publikacji pytania konkursowego. Jeśli w tym czasie nie padnie prawidłowa odpowiedź, Organizator przedłuży czas trwania konkursu o kolejne 24 godziny. Jeśli pomimo przedłużenia czasu na prawidłową odpowiedź, prawidłowa odpowiedź nie zostanie udzielona nagroda zostanie przyznana Uczestnikowi który jako pierwszy udzielił odpowiedzi.
13. Nagrodzona osoba nie może wziąć udziału w kolejnej rundzie pytań w ramach niniejszego konkursu.
14. Wraz z publikacją prawidłowych odpowiedzi może zostać podany również termin publikacji kolejnych pytań konkursowych. Ilość kolejnych pytań konkursowych zależy od decyzji Organizatora.

Pozostałe postanowienia

15. Ewentualne reklamacje można składać na adres milosz@parowozy.pl .
16. Regulamin konkursu będzie dostępny na Facebooku przez cały czas trwania konkursu oraz pod adresem http://www.parowozy.pl/orient-express-konkurs-z-nagrodami
17. Nie można przekazywać nagród na rzecz osób trzecich.
18. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną.
19. Skansen w Chabówce / PKP Cargo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania związane z organizacją konkursu na łamach serwisu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez Skansen w Chabówce / PKP Cargo, ani z nim związany.
20. Facebook.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania związane z organizacją konkursu na łamach serwisu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.


Komentarze do “Orient Express – konkurs z nagrodami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *